Autoklinikan pääkaupunkiseudun autokorjaamot

Meillä hoituu peltivauriot, lasikorjaukset, lommojen oikaisu sekä maalipinnan uusiminen. Vaurion arviointiin pääset aina ilman ajanvarausta. Korjaamme kaikki automerkit ja olemme jokaisen vakuutusyhtiöiden valtuuttama vahinkokorjaamo.

Autokorjaamot Helsinki

Autoklinikka Stockmann Aimo Park
ma-pe 08:00-16:00
020 7737 415
Mannerheimintie 1
00100 Helsinki
fastfix@autoklinikka.fi
Autoklinikka Herttoniemi
ma-pe 07:30-17:00
020 7737 440
Sahaajankatu 47
00880 Helsinki
herttoniemi@autoklinikka.fi
Autoklinikka Konala
ma-pe 7:30-17:00
la 10:00-16:00
020 7737 450
Päiväläisentie
00390 Helsinki
konala@autoklinikka.fi
Autoklinikka Malmi
ma-pe 8:00-16:00
020 7737 540
Takoraudantie 3
00700 Helsinki
malmi@autoklinikka.fi

Autokorjaamot Espoo

Autoklinikka Friisinmäki
ma-pe 07:00-17:00
020 7737 526
Friisinmäentie 5
02600 Espoo
friisinmaki@autoklinikka.fi
Autoklinikka Espoonlahti
ma-pe 7:00-17:00
020 7737 560
Sillankorva 15
02300 Espoo
espoonlahti@autoklinikka.fi
Autoklinikka Olari
ma-pe 7:00-17:00
020 7737 420
Kalenteritie 29
02200 Espoo
olari@autoklinikka.fi

Autokorjaamot Vantaa

Autoklinikka Kaivoksela
ma-pe 07:30-16:30
020 7737 410
Vetokuja 1
01610 Vantaa
kaivoksela@autoklinikka.fi
Autoklinikka Tammisto
ma-pe 7:30-19:00
la 10:00-16:00
020 7737 430
Nilsaksentie 1
01510 Vantaa
tammisto@autoklinikka.fi

Tuo autosi vaurio veloituksettomaan arviointiin kun sinulle sopii

Jotta saamme autosi taas kuntoon selvitämme ensin, mitä pitää korjata. Tämän teemme vahinkotarkastuksessa. Se vie aikaa noin 15 minuuttia. Tarkastus on aina veloitukseton eikä velvoita sinua vielä mihinkään. Voit tulla tarkastukseen aina korjaamomme ollessamme avoinna tai varata ajan ennakkoon verkossa. Vahinkotarkastus hoituu myös sähköisesti lähettämällä kuvat autosi vauriosta.

Korjaamme myös kaikki lasivauriot

Peltivaurioiden ohella myös lasikorjaukset ovat ydinosaamistamme. Voit tuoda tuulilasin kiveniskemän meille korjaukseen ilman ajanvarausta tai varata ajan ennakkoon verkossa. Jos tuulilasissasi on halkeama tai isompi särö vaihdamme sen uuteen päivässä. Varaa aika tuulilasin vaihtoon tästä.